| Bogdan_Mihai_1993_FJaf a întrebat:

TPU AJUTOR! Am un Samsung galaxy i8190 s3 mini nu reusesc nici cum sa ii fac root sau bootlander nu pot sa ii fac nimica am incercat toate metodele de pe net nu reusesc. tot la softu lui vechi ramane. ce pot sa ii fac? Dau funda! Astept un raspuns urgent

17 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt DESTULE tutoriale de Root pe net - vezi linkul :
https://www.google.ro/#q=Samsung+galaxy+i8190+s3+mini+root

Vezi şi linkul :
https://www.google.ro/#q=Samsung+galaxy+i8190+s3+mini+bootloader&spell=1

Toate cele bune.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru bursuc001):

Salut! am incercat tot de pe net absolut tot... si nu merge nici o chestie

| bursuc001 a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1993_FJaf):

Nu pot să-mi dau seama ( exact ) ce & cum ai "încercat"/făcut, dar, ar TREBUI să funcţioneze happy

O zi frumoasă.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru bursuc001):

Am incercat ablotut tot. si inca ceva orce aplicatie instalez nu ramane instalata se sterge automat din telefon nu stiu ce ar putea avea...

| bursuc001 a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1993_FJaf):

În acest caz, este o "problemă" cu softul telefonului deoarece NU este normal să se şteargă ( "singure" ) aplicaţiile instalate :(
Probabil că NU este o versiune oficială a softului, ci una customizată ( un custom-ROM )...

Ar trebui efectuată o RESOFTARE, preferabil cu un soft "original" ( şi european; Android 4.1.2 XXANF3 este pentru ţările nordice - vezi linkul http://www.teamandroid.com/......-firmware/ ) şi abia apoi să faci root.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru bursuc001):

Am incercat si asa si tot nu merge... NU se instaleaza nimica tot softu vechi ramane... nu am idee ce sa ii mai fac sincer sad

| bursuc001 a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1993_FJaf):

Du-l la un Service pentru resoftare şi îi rogi să-ţi facă şi root happy

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru bursuc001):

Deci nu am ce sa ii fac? nu ai un id de mess?

| bursuc001 a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1993_FJaf):

Din păcate, singur văd că nu te descurci şi NU mai ai ce să-i faci - trebuie dus la un Service sad

Am doar un singur ID de Mess & FB şi NU îl dau celor de pe TPU; îl folosesc doar cu rude/prieteni de familie/colegi & foşti colegi de servici şi facultate happy

O zi frumoasă.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru MskDesign):

Salut! nu merge metoda am incercat acuma. nu stiu ce ar putea avea. si inca ceva orce aplicatie instalez se sterge automant din telefon nu stiu din ce cauza...

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru MskDesign):

Eu am alta baza xxanf3

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru MskDesign):

Alta alta baza xxanf3

| Admunssen a răspuns:

La toate versiunile de Samsung la care este atasata litera "i", nu ai ce sa le faci, nu te mai osteni.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică (pentru Admunssen):

Deci nu exista nici o modalitate? am vazut multe chestii pe net dar la mine nu merge nici una

| Admunssen a răspuns:

Eu te-am prevenit.

| Bogdan_Mihai_1993_FJaf explică:

Deci nu exista nici o modalitate?