| anonim_4396 a întrebat:

TPU, salut, inca odata mai am am o problema cu telefonul meu de model: Lenovo A328!

Problema este ca in MANAGER FIȘIERE in MEMORIA INTERNĂ mi-a aparut o aplicatie de la Security, cu denumirea "NetQin.apk"!
Cind o deachid ma intreaba daca doresc sa instalez o actualizare penrtru aceasta aplicatie incorporata!
Puteti sa imi ziceti ce sa fac cu ea so sterg sau sa instalez actualizarea!
Daca sa instalez actualizarea puteti sa imi explicati cu ce ma va ajuta ea!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o aplicatie de tip antivirus. Nu stiu cat de buna este. Eu pe Android (acum am Windows phone) aveam Bitdefender si am fost multumit de el.

3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Sterge-o, ca poate fi un virus ascuns!

| Anatol2000 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Nu prea cred sa fie un virus, ca e de la Security- antivirusul telefonului

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Anatol2000):

Nu conteaza, sunt virusi mascati!