| NakaTaka a întrebat:

TPU,telefonul nu suna,daca ma suna cineva zice ca este ocupat,desi nu e, sunt pe Orange.

9 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca ai un telefon de tip smartphone va trebui sa verifici in setarile apelurilor ca acestea sa nu fie blocate. Daca nu este vorba despre o setare din telefon, iti recomand sa revii la setarile din fabrica ale acestuia. Atentie, aceasta resetare va sterge toate datele din telefon.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| NakaTaka explică (pentru OrangeHelper):

Draga Orange Helper! Nu pot reseta telefonul la datele din fabrica. De ce? Multumesc anticipat!

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa ii scoti cartela sau sa suni la reprezentanti clienti.

| Kylexy a răspuns:

##002# si tasta de apel.

| hypentakill a răspuns:

Poate il ai pe profilul "Flight"

| Socrat a răspuns:

Suna la serviciul clienti

| ReBeL4R0 a răspuns:

Cauta in setarile telefonului la apeluri si vezi sa nu fie bifata casuta care redirectioneaza toate apelurile primite