| anonim_4396 a întrebat:

TPU vreau să îmi protejez telefonul cât mai bine, am vreo 2-3 antivirusuri cu cel din telefon din setări și am o aplicație,, gaseste-mi dispozitivul de google" care îmi blochează telefonul și datele dacă un hoț îmi fură telefonul, am parolă, amprentă, etc.

Ce aș mai putea face pentru a-l apăra în special de hoții de telefoane? Puteți să îmi ziceți cum mi-aș putea recupera telefonul în caz de este furat? Adică o app.
Știu că pot să îmi deconectez telefonul de la google și celelalte app prin contul google.
Ce aș putea să fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cat de paranoic esti cel mai sigur e sa iti lasi telefonul acasa

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine ai avea tu grija de el sa nu ti-l fure. Nu rezolvi nimic cu atatea antivirusuri si aplicatii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu il tine ca idiotul in buzunarul de la spate!

| Wr3nch a răspuns:

2-3 anitivirusir care iti manca doar bateria si resurselaughing) Sa ghicesc, toata is gratis nu? laughing

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa cauti o aplicatie de tip agenda, free, in care sa iti pui cu atentie si rabdare niste intalniri cu un psiholog.

Desi as vrea sa fie, ma tem ca nu este luare la misto. E pe bune...

| JicaContra a răspuns:

Iti cumperi un seif, il bagi in seif, apoi iti iei o arma si pazesti seiful sa nu ti-l fure cineva

si mai pune inca cinci...spe antivirusi, pana nu mai poti folosi telefonul deloc

PS daca nu e de la Apple, atunci NUMAI datele tale sunt protejate, nu si telefonul, ala se poate reseta/resofta, si folosi binemercic de catre hot

| Panamax a răspuns:

Cumpara-ti Iphone si nu mai ai nevoie de antivirus.