| randomgui a întrebat:

Maine imi ajuge telefonul si vreau sa stiu cum sa il protejez in caz ca mi-l fura. Asta dupe ca am fost la mare si mi-a furat in samusng galaxy J3. Si as vrea sa stiu cum as putea sa fiu mai atent niste sfaturi plz

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Tot ce poti face este sa fii mai atent. Si daca instalezi balariile alea de localizare, tot nu faci nimic pentru ca nu te poti duce sa ceri telefonul inapoi (poate iti da si una ), iar cu Politia Romana iarasi e frectie, nu fac nimic. Ia-l mereu cu tine, iar in autobuz/tramvai/metrou e bine sa nu il ti in buzunare usor accesibile.

| randomgui explică (pentru danutzu96):

Ma duc cu cutitu dupa el laughing dar totusi lasand gluma daca stiu EXACT cine l-a furat crezi tu ca politia nu face nimic?

| danutzu96 a răspuns (pentru randomgui):

Sunt si eu si colegii de ai mei de facultate patiti. Degeaba au depus plangere... Mai efect avea daca se ducea sa il caute in Obor decat cu Politia.

| randomgui explică (pentru danutzu96):

Ok mersi o borseta sau cum p-l-m s-o numi cred ca at fii ok?

| danutzu96 a răspuns (pentru randomgui):

Da.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tine-l mereu aproape de tine, daca mergi la mare nu-l lasa pe cersaf la vedere, pune-l in geanta si inchide fermoarul. Pune-i parola

| randomgui explică (pentru anonim_4396):

Nu e asta faza daca is la mare o sa las telefonul acasa si imi iau in Nokia de 2 lei dar ma refer zilnic

| OnePiece a răspuns:

Instaleaza-ti MacroDroid si vezi ca ai un macro pe care il poti atasa in asa fel incat atunci cand cineva iti deblocheaza (incearca sa deblocheze) telefonul cu PIN-ul si nu reuseste de 2 ori, ii face o poza si ti-o trimite pe e-mail, ca sa poti merge la politie.