| bubuuuc a întrebat:

Uhm,hei! Voi primi un Nokia Lumia 521 din S.U.A, dar este codat..stie careva cam cat ar costa sa-l decodez? Sau..defapt ce inseamna termenul de "codat"? laughing Nu prea le am cu chestiile astea.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Adica este in alta retea de telefonie(aproximativ cum ar fi la noi codat pe Vodafone dar doresti sa-l folosesti pe Orange)

Decodarea daca poate fi numita asa poare sa coste intre 100-200lei depinde T-Mobile/AT&T/etc

vezi aici:

http://www.decodare.info/pret-decodare-nokia.htm

| bubuuuc explică (pentru stlucian):

E T-Mobile.

| stlucian a răspuns (pentru bubuuuc):

Pai in lista pentru T-Mobile USA scrie 190 lei(ron) pentru orice model Nokia dar la un service poate sa fie mai ieftin.

| bubuuuc explică (pentru stlucian):

Merci mult :*

| stlucian a răspuns (pentru bubuuuc):

Pentru putinwinking

| bubuuuc explică (pentru stlucian):

:3