| 20156 a întrebat:

URGENT! salut prieteni ami primit un telefon Nokia Lumia 620 si vreau sa-mi instalez aplicatii le-am downloadat de pe site-ul Microsoft si acum le am pastrate pe un folder pe pc.Nu stiu cum sa mut aplicatiile pe telefon(Va ROG AJUTOR FUNDITAA

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Le poţi muta folosind un cablu de date USB.

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Toate cele bune.

| manablitz a răspuns:

Ca sa poti muta aplicatiile de pe PC pe telefon trebuie sa ai un card de memorie externa: pui amplicatiile pe card cu ajutorul cablului de date, iar dupa aceea intrii in "Magazin" si o sa iti apara SD Card. Bafta!

| 20156 explică (pentru manablitz):

Dar eu sint din Moldova si jocurile mi le-am mutat pe SD card si apoi am intrat in Magazin si am dat sa le instalez dar imi scria ca trebuie sa configurez Familia Mea de pe windows phone am cont Microsoft si acolo imi scrie ca nu e disponibil in tara mea adica Republica Moldova(nici nu stiu ce sa fac am incercat cu Zune si nimic ajutor va rog

| manablitz a răspuns:

Modifica-ti data de nastere casa ai peste 18 ani ( la cel de Microsoft cred. Nu mai stiu) si nu o sa iti mai ceara sa configurezi.
PS: Asa am facut si eu.
Bafta!

| CristieXe a răspuns:

Ia cablu de date pentru tipul telefonului, de pe internet sau magazin..il gasesti in jur de 15.-25lei

| MariusWar a răspuns:

Cu cablu de date sau cu card mare an care se pune ala mic