| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Daca imi cumpar un telefon dual-sim pot folosi tot timpul decat o singura cartela?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Dual sim inseamna ca poti introduce intr una si doua cartele. Acuma daca le introduci pe amandoua vei avea semna si vei putea primi apeluri de la ambele cartele, dar va depinde de tine de pe ce cartela vei initia apelurile sa alegi ca sa stie de pe ce numar efectuezi apelarea.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da, poti folosi doar o singura cartela. Nu e obligatoriu sa ai doua la un dual sim.

| claudiulihor a răspuns:

Da poti folosi o singuAtunci cand ai doua cartele de la o optiune le schimbi pe rand.