| xNoName95 a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA!sad
Cat de curand mi-am cumparat un samsung galaxy s4, dupa cateva zile i-am pus o parola pentru deblocare ecran apoi la scurt timp am vrut sa o schimb pentru ca era prea lunga.
Am intrat la setari-Securitate si apoi i-am dat criptare dispozitiv, apoi a inceput sa se incarce ceva care dura foarte mult. L-am inchis si cand am vrut sa-l pornesc nu mai mergea, scria SAMSUNG in mj ecranului si dupa imi aparea sa reformatez dispozitivul, i-am dat si dupa imi aparea chestia aia de la android si se incarca ceva, sincer nu-mi mai aduc aminte cum a fost pentru ca eram speriat. Intr-un final am reusit sa-l fac.
Acum cand vreau sa intru pe Internet, mai precis pe un site sa downloadez ceva (g i r l s h a r e, z i p p y s h a r e) imi spune:

*!!!! AVERTISMENT!!!*
Repara problema android-ului tau!
Android-ul tau pare sa aibe probleme serioase.
Iti recomand sa descarci Z e r o L o u n c h e r din G o o g l e P l a y S t o r e!

Ce trebuie facut sa mearga ca prima data??
VA ROG AJUTATI-MA!!!!
Chiar daca nu stiti bine...macar dati-va cu presupusul!

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

E doar o reclama ca sa te faca sa instalezi launcher-ul. Telefonul tau nu are nimic, dar daca mai accesezi site-uri de genul celor care te obliga sa instalezi deverse chestii doar ca sa poti lua ceva de pe ele atunci sa stiii ca te poti trezi cu un virus de toata frumusetea. Cand iti maiapar asemenea chestii inchide pur si simplu acea fereastra.

10 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Avertismentul deschide o alta pagina in browser? Daca da, atunci da click pe pagina unde ai link-ul de downloadat si apasa din nou download.

| Starlight510 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla...eu am un Samsung galaxy trend plus...astea sunt doar niste reclame care iti apar la diferite site-uri...pur si simplu dai pe tasta "inapoi" si gata

| xNoName95 explică (pentru Amilik):

Este un launcher acel "zero"...o tema, am instalat si nu face nimicsad
Sincer pe mine nu prea ma deranjeaza dar mi-e tare frica sa nu pateasca ceva telefonul:
Repara problema android-ului tau!

Android-ul tau pare sa aibe probleme serioase.

MA CAM SPERIE!!

| xNoName95 explică (pentru Starlight510):

Tare mi-as dorii sa fie o simpla reclama!
dar inainte nu-mi aparea, si descarcam poze/video/ jocuri...

| anonimg a răspuns (pentru xNoName95):

Daca spui ca ai instalat acel launcher si nu face nimic, atunci dezinstaleaza-l si apoi sterge tot istoricul din browser(inclusiv cookies).
Poti formata telefonul.

| xNoName95 explică (pentru Amilik):

Cand apare acel avertisment mi se blok telefonul....si nu am de ales decat sa apas pe butonul HOME!sad
Cred ca androidul nu mai functioneaza normal si este ingreunat!
dupa ce am reform am inceput sa-mi descarc jocurile de le aveam inainte....si mi se descarcau foarte greu
de ex: la asphalt8 am stat 2ore jum sa se descarce. Cand am instalat prima data in max 10min s-a luat...

| DAnc3 a răspuns:

Sigur ai intrat pe o reclama de aia idioata si ai descarcat acel virus ei bine cred ca doar un hard reset te mai poate ajuta insa nustiu daca exista la S4 uitate pe net.

| Amilik a răspuns (pentru xNoName95):

Este ingreunat din cauza acelui launcher. Dezinstaleza-l. De unde iei tu jocurile? Din magazin play?

| ady18 a răspuns:

Nu te speria, e o modalitate sa isi faca ei reclama mai bine descarca un antivrus si dai sa curetewinking

| AndyAnonim a răspuns:

E doar un virus reclama, o sa iti apara asa pe toate site-urile daca nu cureti telefonul de virusi