| xNoName95 a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA!sad
Cat de curand mi-am cumparat un samsung galaxy s4, dupa cateva zile i-am pus o parola pentru deblocare ecran apoi la scurt timp am vrut sa o schimb pentru ca era prea lunga.
Am intrat la setari-Securitate si apoi i-am dat criptare dispozitiv, apoi a inceput sa se incarce ceva care dura foarte mult. L-am inchis si cand am vrut sa-l pornesc nu mai mergea, scria SAMSUNG in mj ecranului si dupa imi aparea sa reformatez dispozitivul, i-am dat si dupa imi aparea chestia aia de la android si se incarca ceva, sincer nu-mi mai aduc aminte cum a fost pentru ca eram speriat. Intr-un final am reusit sa-l fac.
Acum cand vreau sa intru pe Internet, mai precis pe un site sa downloadez ceva (g i r l s h a r e, z i p p y s h a r e) imi spune:

*!!!! AVERTISMENT!!!*
Repara problema android-ului tau!
Android-ul tau pare sa aibe probleme serioase.
Iti recomand sa descarci Z e r o L o u n c h e r din G o o g l e P l a y S t o r e!

Ce trebuie facut sa mearga ca prima data??
VA ROG AJUTATI-MA!!!!
Chiar daca nu stiti bine...macar dati-va cu presupusul!

Răspuns Câştigător
| vicecity8 a răspuns:

Opreste telefonul, tine in acelasi timp apasate tasta de volum UP, tasta home (adica butonul ala din josul telefonului) si tasta de blocare pana cand telefonul intra in recovery mode (o sa iti dai seama cand a intrat, pentru ca are o interfata ciudata). Cu tastele de volum navigheaza pana la wipe data/ factory reset si slecteaza-l cu tasta de blocare sau cea de home (nu stiu sigur, incearca si tu). Dupa ce s-a terminat de resetat, navigheaza la optiunea Reboot system now (ar trebui sa fie prima) si selecteaz-o.

ATENTIE: TELEFONUL TAU O SA FIE CA SI NOU, LA SETARILE DIN FABRICA SI O SA PIERZI ORICE FISIER SAU APLICATIE PE CARE LE AVEAI INAINTE, DECI DACA AI CEVA FOARTE IMPORTANT SALVEAZA UNDEVA.