| SweetiMary a întrebat:

Va rog frumos ajutor. Am un grand prime care sincer mi se pare cel mai prost telefon din lume. Ori poate pretinsul tata mi l-a luat cu mana rea deoarece asa au fost toate telefoanele luate de el. Faza sta asa. Stiti ca multe telefoane nu mai are in telefon optiunea aia cu muzica acum au google play muzica. Faza e ca imi descarc muzica format mp3 tot corect etc. dar nu imi apar toatr piesele acolo,imi apar unele dar altele nu. Ce naiba sa fac ca jur ca ma enervez pe faptul ca nu se duce acolo caci daca nu, eu trebuie doar sa stau pe melodie la arhive sa o ascult. Ce pot face caci nu arata nimic nici daca actualizez nici nimic. Ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai da vina pe telefon daca o aplicatie e varza. Asta este o problema ce tine de aplicatia Muzica Google Play si confirm si eu aceeasi problema. Am folosit pe mai multe dispozitive aplicatia Muzica Google Play si la fel imi facea.

Dar uite ce poti face. Mergi in setari/aplicatii/toate aplicatiile si cauta aplicatia in cauza. In cazul tau aplicatia cu muzica. Apasa pe "dezactivare". Iti va cere ca sa dezactivezi actualizarile mai intai, etc.

Acum ai dezactivat. Foarte bine. Oricum o aplicatie de rahat. Dar acceseaza magazin play si cauta "equalizer music player booster" sau numai "equalizer muzic". In general va aparea cu alegerea editorului si are peste 10 milioane de descarcari.

Te rog sa descarci aplicatia pentru ca este foarte buna. Eu am renuntat la varza made in china de la google pentru equalizer. Partea proasta a aplicatiei este ca posibil sa platesti 10 lei ca sa iti scoata reclamele enervante care tot apar in aplicatie. Acum nu stiu daca mai este ca inainte, dar acum cateva luni eu am dat 10 lei ca sa scoata reclamele care tot apareau repetat. Chiar si atunci cand eram off line. Am dat bani pentru ca merita. Aplicatia merita 1000 de stele. Si daca dai 10 lei, platesti o singura data. Cu conditia ca daca schimbi telefonul, sa reinstalezi aplicatia tot prin contul de google cu care ai facut plata. La fel este cu orice achizitie in aplicatie.

Hai, lasa supararea. Tatal tau a facut o alegere buna. Si telefonul e super ok. Eu am Samsung Galaxy Core Prime. E telefon mai ieftin fata de Grand Prime, dar sunt multumit.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate descarci muzica a caror nume este scris cu diacritice sau au alt format decat cele ce poate reda playerul tau, dar este posibil si sa le downloadezi in alta locatie de cat in care le cauti ulterior.
Trebuie invatat telefonul si modul cum sa-l folosesti corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze de raspuns intarziat. Melodiile nu au cum sa se piarda. Ele sunt salvate in memoria telefonului sau memoria cardului SD.

| SweetiMary explică:

Angelblue daca dezactivez aplicatia nu dispare nimic de melodii? Bine ca toate melodiile eu le transfer imediat in folder de card, deci exista vreun risc sa pierd ceva? In aplicatie scrie ceva dar mna.e o aplicatie stupida.

| Zaygon a răspuns (pentru SweetiMary):

De unde sa dispara melodiile? E ca pe pc. Ai winamp si te-ai plictisit si bagi amp sau bsplayer.

Si serios acum, nu merge cu aplicatia preinstalata? O schimbi ce mare lucru. Eu mi-am schimbat la telefon dialerul.

Si chestia cu tatal si cu mana rea e labareala. Multi parinti nu au habar de tehnologie si cumpara ce zice x sau y sau chiar plodul. Dar de obicei plodul vrea telefoane de 2500+ lei.

| Ștefan_Pilat_1978 a răspuns:

Ai încercat cu alt player?