| Russenart a întrebat:

Voua va merge sa activati George Pay? Mie in loc sa-mi apara George Pay in aplicatia George, imi apare Google pay si nu vreau sa platesc cu google. Vreo solutie?

4 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Se pare ca e o problema cu aplicatia, in mod normal in George ar trebui sa-ti apara cardul virtual cu care platesti. Am auzit ca la mai multe persoane s-a dezactivat George Pay.

| andreierdna91 a răspuns:

Nu din George activezi functia.
Intra in setarile telefonului si cauta "Tap & Pay" sau daca e telefonul in romana e ceva cu atinge si plateste sau ceva de genul. Acolo vei avea 2 optiuni: Google pay si George.
Selectezi George iar la magazin deblochezi telefonul si il apropii de POS.
Daca suma e mare iti va cere amprenta (sau codul), daca e sub 100 se face plata si gata.

| Russenart explică (pentru andreierdna91):

E selectat pe George, am incercat in tramvai si la Lidl sa platesc cu telefonul si n-a mers deloc, aveam nfc pornit

| andreierdna91 a răspuns (pentru Russenart):

Atunci îmi pare rau, mai multe nu știu pentru că eu atât a trebuit să fac...