| 7898y9898 a întrebat:

Vreau argumente!
Care e mai bun?
S6, S6 edge sau S6 edge plus

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Singura diferență între S6 Edge și S6 Edge Plus e diferența de mărime. Eu îți recomand să alegi S6 Edge.

| 6684464 a răspuns:

Persoane modeste => S6.
Persoane "complexe" => S6 Edge
Gameri/cinefili/ businessmeni => S6 Edge PLUS

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Eu zic sa elimini din start S6, deoarece celelalte arata mai bine. S6 edge are 5.1 inch, o baterie mai mare ca s6, iar s6 edge plus are 5.7 inch, dar o baterie mai mare ca s6 edge.
in rest performantele sunt aceleasi...rezolutia aceeasi pe toate trei.
eu as alege totusi s6 edge, fiind suficient de mare.