| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Vi se pare ca este o diferență mare între s7 edge si s8? Vreau si niste argumente daca se poate, mulțumesc

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,diferente de aspect fizic, o camera mai buna, un cpu mai bun, o baterie mai buna, un Android mai bun, merita cumparat

| sierra1 a răspuns:

Comparația nu merge cu argumente, merge cu cifre, uite aici:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7945&idPhone2=8161

| Bondarel99 a răspuns:

S8 se misca un pic mai bine, arata mai bine si are o baterie mai proasta. Eu nu as da banii aia pe el.

| ziftode a răspuns:

Specificiatii exacte:
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

eu mi-as lua S8 daca as putea, pentru ca e mai nou si cu performante mai ridicate, dar exista un lucru foarte serios pentru care S7 e de preferat, si nume versiunea FARA edge, eu am S8+ si edge-ul ala nu ma incalzeste cu nimic, in schimb toate telefoanele cu edge sunt mult mai sensibile la socuri, insa eu am rezolvat problema cu folie full glue si husa UAG

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS folia si husa m-au costat inca 300lei... deci in afara ca avand edge telefonul e mai scump, trebuie si sa platesti in plus sa il protejezi!

| Bogdan70001 a răspuns:

Da si una destul de mare in sensul bun al cuvantului. Absolut tot, de la componente la design si la OS

| Gaby212 a răspuns:

In momentul de fata nu se prea merita sa-ti schimbi telefonul...A trecut destul de mult timp de cand Apple sau Samsung n-au mai scos modele noi...In 4 luni cel mult apare garantat ceva mai performant.Lumea o sa se inghesuie sa cumpere acele modele, iar pretul S9 scade pana la pretul actual al lui S8.Mai asteapta putin si iei cv mai bun si mai ieftin.

| qwertpro a răspuns:

Nu tocmai cine stie ce mare.O sa iti dau diferentele:
Galaxy s8 Galaxy s7
GPU
Mali-G71 MP20 Mali-T880 MP12
sau
Adreno 540
Ecranul
5.8 5.1
Rezolutia
1440 x 2960 1440 x 2560
Protectia
Gorilla Glass 5 Gorilla Glass 4
Procesorul
Exynos 8895(4x2.3 GHz&4x1.7
cortex 53) Exynos 8890
sau (4x2.3 GHz & 4x1.6
cortex a53)
Snapdragon 835
(4x2.35 GHz & 4x1.9)
Selfie Camera
8mp 5mp