| 1997true a întrebat:

Vreau sa cumpar un Iphone 5s, dar imi zice ca: "are placa de baza blocata si nu are mesaj / nu este lost and erased!" La ce se refera?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E blocat in icloud si nu e functional. Doar daca cumperi o placa de baza care nu este blocata poti face telefonul functional.

| RobertMoon a răspuns:

Adica telefonul a fost blocat in icloud de proprieter, iar mai apoi facut cu bypass sau alt soft gen tiny umbrella sa dispara acea notificare cu proprietear etc, iar la urmatoarea resetare generala probabil nu va mai fi functional.

| 1997true explică (pentru RobertMoon):

Daca ii schimb placa de baza o sa fie functional? Adica sa nu am nicio treaba cu el

| RobertMoon a răspuns:

Dacă schimbi placă de bază cu una fără cont icloud va fi funcțional fără probleme, dar trebuie și ea verificată când o cumperi tot cu o resetare nu se merge pe incredere.