| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon de pe quickmobile.ro si optez pentru plata ramburs (adica cand vine coletul prin curier), intrebarea este daca pot sa-l desfac atunci si sa-l analizez (daca se deschide etc.) dupa care trebuie neaparat sa-l primesc sau pot pur si simplu sa-l refuz fara sa platesc alte taxe de intoarcere.
Dau funda! Apropo am ales L7 si caut si pareri (avantaje si dezavantaje)

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il poti returna daca nu gasesti in cutie ce ai comandat.Sau este lovit, zgariat etc.Cu acelasi curier.

| Vvistula a răspuns:

Da normal tu esti clientul ei trebuie sa asigure buna functionare a telefonului pentru al vinde nu e normal oricum nu e nevoie sa il mai si deschizi poti sa verifici doar coletul oricum daca e vreo problema te duci la protectia consumatorului si ii reclami si o sa iti recuperezi banii.

| AgathaRo a răspuns:

Continutul coletului ai dreptul sa o desfaci sa verifici integritatea sa (accesorii, urme de uzura)

| dyckă a răspuns:

Poti sa il deschizi atuncea cand il primesti si daca nu e in colet telefonul care il vroiai u s-au e dar e defect prezinta zgarieturi pe display pe carcasa il poti da curieratului sa il duca inapoi fara ca u sa platesti vreo taxa, txele de livrare si returnare vor fi suportate de firma care a trimis coletul, dar fara sa achiti inainte. ii zici curieratului ca vrei sa vezi ma-i intai daca in colet se afla ce ai comandat u si daca da ii achiti coletul.