| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus intrebari de gen dar nu m-am lamurit reiau : vreau un telefon de pe quickmobile.ro si vreau sa platesc ramburs si mi-e frica sa nu iau teapa, adica sa nu primesc ceea ce vreau deci vreau sa verific coletul atanci cand il primesc dar cred ca curierul nu mi-l da pana nu-l platesc apoi pleaca iar eu cand il desfac ar fi prea tarziu sa-i demonstrez curierului ca nu am primit ce am comandat si pentru ca aici http://www. quickmobile.ro/detalii-livrare.html scrie ca il desfac NUMAI: În cazul în care constati ca ambalajul prezinta urme de interventie sau este deteriorat, te rugam sa verifici coletul în fata curieratului.
Help! Vreau pareri sincere alta optiune ar fi sa-l iau de la Orange/ Germanos cu 400 de lei in plus

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ca quickmobile.ro nu e un site chiar fantoma, ti se da factura si toate cele

| iloveiphones a răspuns:

Cei de la quick sunt seriosi, eu mi-am luat telefonul din Afi Palace Cotroceni(daca esti din Bucuresti poti merge si tu si ti-l poti lua fara a mai avea astfel de temeri). Daca esti din provincie, poti sa comanda, iar in cazul in care, cum spun si ei, coletul este deteriorat sau ti se pare ca e desigilat, atunci desfaci coletul in fata curierului. Daca nu, iti pachetul de la curier, ii platesti, intrii in casa, desfaci coletul si apoi vezi produsul. In cazul in care exista nereguli il poti trimite inapoi, ei urmand sa-ti schimbe produsul. O seara frumoasa :*.

| anonim_4396 explică (pentru iloveiphones):

Cat ai dat pe el si de la ce magazin?

| iloveiphones a răspuns:

340 lei, Nokia C3 acacia, din magazinul Quick din Afi Palace, Bucuresti happy

| IrinaMarinescu a răspuns:

Salut, mi-am luat si eu un Htc Desire si nu mi-a placut asa de mult asa ca m-am decis sa-l trimit inapoi. Dupa ce am sunat la quickmobile am aflat ca ai drept de retur 10 zile lucratoare si in maxim 30 zile ai banii inapoi. Mi-au trimis banii cam in 2 saptamani. Asa ca nu ai dc sa-ti faci griji!