| Brilliantik a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar telefon... Ce modele, tipuri bune de telefoane cunoasteti?...

Răspuns Câştigător
| Nake74 a răspuns:

Daca vreti/vrei touch poti alege : Iphone, Samsung, LG, Alview, BlackBerry, Sony. Fiecare marca are o gama variata de modele.
Un telefon rezistent ar fi : Samsung galaxy young, dar la un buget mic. La un buget mai mare ar fi gama Samsung galaxy : S, S II, S III, S 4, S5. Sau "copii lor" s3 mini; s4 mini s5 mini. De asemenea este si gama note, tot de la Samsung, dar tot l aun buget mai mare.
Telefoane bune, dar si elegante, ar fi cele de la Apple, iphone. Au un procesor rapid, si sunt elegante, dar cam sensibile, odata scapat, iphone-ul se sparge, dar cu ajutorul unei huse, nu se va sparge, iar cu ajutorul unei folii, nu i se va zgaria ecranul.
Sper ca raspunsul meu a fost folositor. M.as bucura daca as primi funda, pentru ca nu am primit niciuba niciodata...

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate ne spui şi ce sumă ai disponibilă :)
Apoi mai vedem ce & cum...

Oricum, deocamdată cel mai performant este Samsung Galaxy Note 4 - vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: Windows phone. Telefoanele cu acest sistem de operare sunt cele mai rapide si mai bune.
Mai citeste si pe aici: http://www.gandul.info/......e-11351138
Android se misca greu sau daca vrei sa se miste bine trebuie sa dai sume peste 1300 lei. iPhone iti face automat update la soft si apoi nu mai corespunde telefonul si incepe sa se miste ca melcul. Mai este si scump. Despre Windows se spune ca nu are softuri (are putine). Principalele softuri trebincioase exista.

| Brilliantik explică (pentru Salontanul):

Nu prea am inteles... ai spus ca telefoanele iphone nu sunt bune?

| Salontanul a răspuns (pentru Brilliantik):

E parerea mea. Eu nu mi-as lua iPhone. Astea sunt o pacaleala. daca vrei sa le iei pe 1 an sau 2 e bine. Altfel sunt bune pentru fitosi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce caută intrebarea ta la categoria asta?

| OldSoul a răspuns:

Ai uitat lucrul cel mai important si anume bugetul, spune ce buget ai si noi vom incerca sa iti dam cele mai bune solutii pentru bugetul tau.

| MskDesign a răspuns:

Cel mai important lucru pe care trebuia sa il mentionezi este bugetul care il ai pentru a cumpara telefonul.

| Brilliantik explică:

Am uitat sa adaug suma... pina la 8 000 de lei

| MarkoCarrola a răspuns:

Telefon pentru dragoste si sex...ca asta e rubrica aici

| Nake74 a răspuns:

Multumesc pentru funda!