| TheCubeBoy a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar telefonul Samsung galaxy xcover 2, dar am auzit ca din 4GB liberi ai doar 1 GB si nu merge cardul SD.
insa vreau sa stiu un lucru!
pot avea instalate aplicatiile:
-skype
-messenger
-pou
-subway surfers
-facebook
in acelasi timp?
si youtube-ul o sa mearga fara Adobe flash player sau trebuie sa-l instalez obligatoriu?
dau funda+vot! pentru cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Youtube e preinstalat, așa că merge musai (include flash player). Nu știu dacă intră toate aplicațiile scrise de tine, dar poți dacă vrei să le muți pe card (e drept, nu merge direct, dar telefonul se poate root-a, apoi cu link2sd faci treaba)!
http://www.gsmarena.com/samsung_s7710_galaxy_xcover_2-5263.php
(merge card până la 32MB!)
PS TOATE dispozitivele Android au cel puțin 2MB din memoria declarată ocupați de sistemul de operare și aplicațiile preinstalate!

1 răspuns:
| atomescu a răspuns:

Atata timp cat este un smartphone merge sa ii instalezi oricare din aplicatiile enumerate de tine.

Vezi ca il gasesti la un pret bun aici: http://bit.ly/1hZGj2O si maine poti gasi reduceri mari la el.