| Predator2040 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un telefon,dar vreau să fie Samsung, bugetul 1500 de lei.Am găsit Galaxy A52s și mi se pare cel mai bun în prețul ăsta până acum,vouă cum vi se pare telefonul, este bun sau aveți alte sugestii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un A50 și e singurul telefon care mă mai ține și după 2 ani, bateria e cam pe ducă, dar până și aia mai trăiește, ținând cont că am peste 100 de aplicații peste 900 de melodii, poze mii, cărți, mii de notițe și mii de alte pdfuri și fișiere. Deci eu zic că Samsungurile Auri sunt masterpiece. ♡

Acum depinde și ce vrei să faci cu el.

| Predator2040 explică (pentru anonim_4396):

Si eu am un Samsung J4+ din 2019 si inca rezista, dar bateria se duce cam repede, am cateva aplicatii si am aproape 900 de melodii+multe poze+alte fisiere si cateva videoclipuri dar pe card, de asta vreau sa-mi cumpar tot Samsung, si nu pentru gaming am nevoie, cred ca asta va ramane, mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Predator2040):

Da! Dacă nu e pentru lucruri mai avansate, cred că Samsung și chiar A urile sau și S urile sunt cele mai bune. Ușor de utilizat și de funcționat.
Ca și sfat dacă ești totuși fan/ă ascultat muzică în căști, ți-aș recomanda să te uiți să aibă orificiu și pentu așa ceva. E ok, că ei acum doresc să le facă să te conectezi la wirles și din astea și e ok pe alocuri, dar spre exemplu și orificiul ăla e ok să fie la un telefon, deoarece activarea acestor funcțiuni de a te conecta prin ele descarcă bateria mai repede și nu e ok, asta pentru cine e obsedat de ascultat muzică. Ceea ce vreau să subliniez este că e bine să cauți să aibă toate orificiile de care ar avea, în mod normal, nevoie un telefon. La Samsung SFe20 spre exemplu nu are acest orificiu și este frustrant. Te poți conecta doar prin wirles și bluetooth la căști. Dar i se duce bateria foarte repede așa. Alte sfaturi legate de partea lor tehnică nu aș mai știi să-ți ofer deoarece nu mă pricep, dar am simțit nevoia să fac acea precizare cu orificiul pentru căști deoarece pentru iubitorii de muzică și plimbări lungi mi se pare un lucru important.

| Predator2040 explică (pentru anonim_4396):

Cred că îl are, dar va trebui să îmi cumpăr și căști cu fir, am doar wireless acum și ascult muzică câteva ore pe zi, dar nu doar pe căști, câteodată mai ascult direct din telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Predator2040):

E ok, dacă nu asculți non-stop muzică. E chiar mai ușor cu căști fără fir și ce mai e nașpa la cele cu fir, e că se strică repede firul căștilor și trebuie mereu să cumperi altele, deci au avantaje și cele wirles, dar pentru cei care sunt obsedați de muzică, da, e trist, pentru că ți se duce bateria repede.

| Predator2040 explică (pentru anonim_4396):

Chiar se strică cele cu fir,am avut o pereche timp de câteva luni, a fost cea mai lungă perioadă, am comandat în noiembrie o pereche wireless și funcționează foarte bine și acum, îmi e foarte ușor să le folosesc și în alte locuri, de exemplu când mă plimb sau când sunt la școală.

8 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Este un model din gama A a Samsung, care se situeaza intre modelele entry-level si modelele premium.

Galaxy A52s are un ecran de 6, 5 inci cu rezolutie Full HD+ si un procesor Qualcomm Snapdragon 750G. Acesta vine cu 6 GB sau 8 GB de RAM si are o capacitate de stocare de 128 GB sau 256 GB, care poate fi extinsa prin intermediul unui card microSD. Galaxy A52s are patru camere principale pe spate, care ofera o calitate buna a pozelor si a filmarilor. Acesta are, de asemenea, o camera frontala de 32 MP, care ofera poze clare pentru apeluri video si pentru postarea pe retelele sociale.

Galaxy A52s are o baterie de 4500 mAh, care ofera o durata buna a bateriei si poate fi incarcata rapid prin intermediul tehnologiei de incarcare rapida.

In general, Galaxy A52s este un smartphone solid care ofera o experienta buna pentru utilizatorii care doresc un dispozitiv de calitate la un pret accesibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu si mi se pare bun, desi sunt cateva probleme cu softul, la fiecare update apar ceva bug-uri minore.
Mai bine iti iei un Sony 10 4.

| Tedds a răspuns:

Salut!
Recomand cu incredere Flip : https://bit.ly/3t03Rlv
Deoarece nu are rost sa platesti banii aia pe un telefon Samsung nou, care are niste specificatii destul de slabe in acel buget. Iti poti lua de pe flip un S20 FE la 1500 lei, sau un S10 plus. Alegerea este a ta.