| ruby69 a întrebat:

Vreau un telefon intre 200-400 de lei ..care sa ma tina bateria ceva mai mult! Astept sugestii!

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai in pretul asta capacitatea baterie nu depaseste 1500 mAh si deci nu tine prea mult, dar uite telefoane : ALLVIEW A5 Smiley, GSMART T4, UTOK 400D si daca mai bagi putini bani iti poti lua NOKIA Lumia 520, PRESTIGIO Multiphone 5500 - daca vrei un telefon mare cu baterie buna. procesor bunicel si restul gb ram si memoria e normala pentru pret, PRESTIGIO Multiphone 5400 asta are procesor mai bun si camera mai buna si bateria putin mai slaba ca cel de mai sus dar tine cat de cat. Deci uite aici :
Locul1 : PRESTIGIO Multiphone 5400 pentru ca are procesor, camera si baterie buna.
Locul 2 : PRESTIGIO Multiphone 5500 - pentru ca are bateria buna mai buna ca cel de sus, e mare dar procesorul cam naspa. dar merge
Locu 3 : PRESTIGIO Multiphone 5450 - este destul de mare, memoria buna, bateria tine cat de cat. procesorul nu prea bun.
Locu 4: UTOK 450D - bateria buna, procesor asa si asa, camera buna.
Locu 5:UTOK 400D - bateria destul de buna, camera buna, android foarte bun si restul normal.
Locu 6 : Nokia lumia 520 - procesor praf, dar are memorie mare, camera buna, si bateria asa si asa.
Si cel mai bun telefon care le intrece pe astea este : ALLVIEW A5 Quad - costa 500 lei, dar are procesor foarte bun, bateria buna, camera buna. si filmeaza full hd, android foarte bun si telefonul destul de mare. Dar merita sa mai dai 100 lei pe el pentru ca le intrece pe toate celelalte. Bafta! Poate mai sunt telefoane dar la pretul asta nu depasesc 1500 mAh doar de la 450 lei sau 500 mai au 2000. Vezi tu dar telefon cu cea mai buna baterie este cel de pe locul 2 dar totusi trebuie sa ai mai multe daca vrei jocuri sau filme sau stat pe net. Deci eu iti recomand ultimul telefon Allview A5 Quad pentru ca are bateria 1750 mAh deci e bunicica si plus ca daca nu te joci jocuri si doar stai pe net putin de tine 1 zi, daca stai in continuu jumate de zi maxim. Si 2 zile cred daca nu il folosesti deloc sau 1 zi jumate. E oricum bafta!

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici:
- Nokia Asha 201
- Nokia Asha 210
- LG E410 Optimus
- ZTE Blade 3 Black
- LG Dual SIM T375 Cookie Smart White
Sper ca te-am ajutat. Daca mai vrei spune-mi.
Ceau!