| Mihai1972 a întrebat:

Xperia Z sau Note 2? Ce ati alege si de ce?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Sony Xperia Z, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......1_2164.php

Toate cele bune.

| PVAAVU a răspuns:

XPeria Z, deoarece din cate m-am documentat e mai bun ca note 3 (deci de note 2 sa mai vorbim?):
http://www.giz.ro/telefoane-mobile/telefoane-de-top-10113/
+ ca e rezistent la socuri:
http://www.emag.ro/......DFW6FBBBM/
Descrierea nu minte.
Mie personal nu-mi plac astea cu pixuri (ca Note 2).Au ecranele mari.La XPeria Z e mai mic, dar crede-ma:in comparatie cu alte telefoane de genul asta, XPeria e cel mai bun! Isi merita banii.Personal n-am avut pana acum niciunul din aceste doua telefoane, dar primul de care ai vorbit isi merita banii.
P.S:Prefer Sony XPeria Z.

| Eduarrdinno a răspuns:

Samsung Galaxy Note 2. Este cel mai reusit telefon de la ora actuala pe partea de sunet alaturi de HTC One. Dar eu iti recomand Note 2 pentru ca are un display foarte bun, bateria tine foarte mult si are un procesor aproape cat al meu de la laptop.

| XperiaSP a răspuns:

Salut. Eu as alege CATEGORIC Seria xperia, in cazul tau Xperia Z. Il are fratele meu, este foarte multumit de el, (ce-i drept, il spala toata ziua la chiuveta si nu are nimic rolling on the floor ) este mai rezistent decat note 2, stiu ca nu ai incredere in marca Sony, nu este la fel de populara ca Samsung dar vei fi uimit(a) de cate stie sa faca, chiar te poti juca cu controlerul de la playstation 3 pe el, in timp ce pe note 2 nu poti. Acum depinde si de gusturile tale. Bafta!

| XperiaSP a răspuns:

Am uitat sa mentionez de placa video, Adreno 320, ( si galaxy s4 are aceeasi placa video), daca o compari cu mali400gpu vei vedea ca este mai buna din toate punctele de vedere.

| jojomannnn a răspuns:

Note 2

| alinxs a răspuns:

Mi se pare mai bun Xperia z http://www.smart-gsm.com/moviles/sony-xperia-z are camera de 13Mp in timp ce note 2 are de 8MP... funda?

| asdfgeo a răspuns:

Xperia Z pentru ca are grafica mai misto
memorie multa dar batteria nu tine chiar asa de mult. Apropo depinde daca il ia second hand sau original.

| gabegn a răspuns:

Note 2 deoarece :
-este Samsung
-are stylus
-va primi mereu update de la Samsung
-desi xperia z are 13mpx care dau rateuri, sunt mai buni cei 8mpx ai lui note 2
-sticla de pe spatele lui xperia z se zgarie chiar sparge foarte usor
chiar si daca xperia z e rezistent la toate cele ti-ar fi mila sa intri cu el in apa la cati bani dai pe el
- la note 2 poti scoate bateria si chiar pune un flip cover misto
- pret note2