| alalal a întrebat:

As vrea sa ma ajutati intr-o alegere!
Ce ati alege dintre xperia T si Xperia S? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| gmxromania78 a răspuns:

Xperia TX.

13 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Imi pare rau, dar..nu prea inteleg rostul intrebarii! Normal ca Xperia T!
Xperia T este succesorul lui S! Si iti dai seama de asta, vazand ca este mai bun aproape din toate punctele de vedere!
Avantaje T :
Dimensiuni (Desi au aproape aceleasi dimensiuni, T are un ecran mai mare!)
Ecran (4.55" vs 4.3")
SD Card Slot (vs -)
Viteza Internet (42. 2Mbps vs 14. 4Mbps)
Bluetooth (v3.1 vs v2.1)
Camera (13MP vs 12MP)
GPU

Xperia S
Memorie Interna (32GB vs 16GB)

Deci...nu prea ai de ce sa iei Xperia S. poate doar pentru ca il gasesti mai ieftin. memoria interna nu este o problema mare, pentru ca la Xperia T ai si SD Card!
Sper ca te-am ajutat!

| alalal explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Dar xperia t vs HTC one x ce-ai alege, si de ce?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alalal):

One X, normal!
aa. funda la rasp. de mai sus ^^^? big grin

| alalal explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Poate! dar spune-mi de ce 'one x, normal' pentru ca in specificati sunt c-am la fel, iar in teste tx a primit mai multe voturi!
Eu sunt fan Sony

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alalal):

Salut!
Pai..ma scuzi, dar logica ta nu este corecta.
Ti-am raspuns la intrebarea ta. intrebarea ta se referea la Xperia T si Xperia S. Asta este alta intrebare - si nu inteleg, trebuie sa raspund la 2 ca sa iau funda? Pune intrebarea pe TPU daca vrei sa raspund

| alalal explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Scz, trebuia sa pun o intrebare legata de toate cele 3 telefoane!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alalal):

M-ai ranit profund cand nu mi-ai dat funda.
Ma scuzi (DIN NOU), dar ti se pare ca am gresit cu ceva?
Adica da, am raspuns la intrebare, si raspundeam daca poate..formulai in alt fel..Adica a cam sunat a santaj! Ma rog..santaj pentru O FUNDA suna cam absurd, dar asta e laughing
Fara nicio suparare, daca vrei sa iti raspund EU la intrebare, pune-o pe TPU. Nu ma supar daca nu o pui, sa stii..eu mai mult de o funda si 2 raspunsuri nu castig, si iti spun sincer..nu mor pentru astea!

| alalal explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Credeam ca iti doresti foarte mult sa primesti o "funda"! scuza-mi ironia!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alalal):

Pai.mie mi se parea normal sa imi dai MIE funda pentru ca dupa parerea MEA eu am raspuns cel mai corect (sau cel putin cel mai mult) fata de ceilalti. Am gresit, imi pare rau

| WeAreSmart a răspuns:

Din cate am inteles de aici http://www.itproportal.com/......omparison/
Xperia T e mai bun, parca seamana intre ele dar de fapt T e mai performant, e ca si un Xperia S doar ca are imbunatatiri care cred ca-ti vor fi pe plac. Iti recomand Xperia T, pa!

| gmxromania78 a răspuns:

Salut, as alege categoric Xperia T, este de multe ori mai bun ca Xperia S!
Vezi specificatiile la amandoua si ai sa vezi de ce!

| alalal explică (pentru gmxromania78):

Dar xperia T vs TX?

| gmxromania78 a răspuns (pentru alalal):

Xperia TX.

| whattt a răspuns:

Xperia T