| Bogdanys a întrebat:

A venit cineva cu laptopul la mine sa il invat sa umble pe el dar am bagat cablul meu de internet RDS si nu merge in laptop ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Frate trebuie sa ii faci conecsiunea deci intra in contul dau de3 la RDS adica DIGI e ca si cum tia reformata pc deci intri in contul tau si iti reintroduci parola si numele cu care esti inscris la cei de la RDS dupa dai un restart la internet si aprinz leptopul si vei vedea ca merge succes

| UbexFlo a răspuns:

Bineinteles ca nu merge pentru ca nu setarile alea nu se fac automat ca la televizoarele vechi ca prinzi canalele cu furculita.Cauta contractul de la RDS si fa-i setarile calumea acolo cu username si parola.

| regele1 a răspuns:

Deci tu vrei sa il inveti sa umble pe laptop dar nici o amarata de conexiune la internet nu sti sa faci? Din cate imi aduc aminte ai pe contract tot ce trebuie sa stii.

| VirusS97 a răspuns:

Pai depinde vezi daca se aprind acele 2 leduri de la placa de retea... daca nu se aprind tree instalat driverul de la placa pentru a o activa (e posibil sa fie de la ei de la RDS dar daca iti mergela PC tau nu e de la ei) iar daca ledurile se aprind trebuie sa intri in controll panel network conection si sa faci un nou Brodblann conection (sau ceva de genu nu stiu cum se scrie ma grabaesc) cu userul si parola de la rds. Depindesi de ce windows are cu 7 e mai complicat sa activezi placa iar la Xp e floare la ureche. Daca ai nelamuriri vb pe privat.

| Alexandrup a răspuns:

Tipule,macar stii sa il deschizi daca nici sa faci o conexiune nu stii?

| cucubau1992 a răspuns:

Pai ar putea fi doua probleme uita-te la ip si seteazale sa se puna pe automat nu pe manual si dac anul merge asa ai filtu mac pe rds si nu te lasa sa conectezi ca nu e mac-ul pc tau

| alexkyru a răspuns:

Foloseste un router, asa am patit si eu.Sau daca nu poti cu un router foloseste un modem cu internetwinking[fundita big grin]