| romynutza a întrebat:

Buna tpu...cine ma ajuta si p mine in legatura cu internetul de la rds? mi-au bagat pe calc cablul de internet alea alea...si daca il scot si il bag in laptop nu merge netul. cum fac sa mearga si p laptop? trebuie cd ceva? in pachet nu e asa ceva. cine ma ajuta ii dau funda jur.

1 răspuns:
| maryellen91 a răspuns:

Si eu tot de la rds il am! il instalezi si pe laptop! daca nu te descurci da tel la ei ca te ajuta pas cu pas (e ft simplu)daca nu contacreaza-ma pe mine!
iti spun pe scurt!
start-control panel si intri la network connections
in stanga(pe margine)apare la network tasks prima optiune create a new connection dai click si iti apare o ferestra wizard apoi urmezi pasii: dai next apoi selectezi prima optiune (conect to the internet) si dai next acum selectezi optiunea 2 (set up my connection manually)dai next selectezi iar a2a optiune(connect using a broadband connection that requries a user name and password)dai next si in casuta aceea unde scrie IPS name scrii rds, dai next, acum bagi parola si numele utilizatorului(de pe contractul rds pe prima pagina sus in dreapta)bifezi casutele si dai next acum bifezi casuta add a shortcut to this my desktop dai finish! si gata!
bafta!