| Ooterog a întrebat:

Acum 3 zile mi-a murit papagalul crying Avea 6 ani si na, are 1 an de cand i-a cazut penele la gat i-am dat tot felul de vitamine si nu prea aveau efect, era si batran. Si m-am atasat mult de el, imi era asa drag nu-l lasam niciodata in pace, il indrageam mereu. Acum eu nu mai pot, plang intr-una. si parintii mi-au spus ca daca vreau poate sa-mi cumpere altul dar nu poate sa-l inlocuiasca nimeni, tot ma voi gandi la el si chiar daca imi iau altul o sa ma atasez si de ala si iar voi plange. Ce pot sa fac sa trec peste? Nu mai pot crying Is terminata, Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Cumpara-ti altul.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai alinta! Nu vrei nici una, nici alta. De ce ne mai intrebi?

| AnnaAnnne a răspuns:

Am trecut si eu prin situatia ta, dar eu am avut un iepuras a murit il iubeam foarte mult si pana la urma m.au convins parintii sa-mi iau altul ca plangeam mereu dupa celalalt si dupa ce mi.am luat altul m.am oprit din plans.Nu tin la fel de mult ca la " Zuzana grasana ", dar m.am atasat mult si de acesta.Pe cel care a murit nu.l voi uita niciodata il voi avea mereu in suflethappy a murit vara asta happy.Ia.ti altul o sa.l iubesti happy

| Maddiie a răspuns:

Pentru inceput, imi pare rau pentru pierderea ta.
Stiu foarte bine cum e sa pierzi un animal drag, avand in vedere ca mie mi-au murit destui catelusi si chiar si 2 canari.
Tot ce trebuie sa faci este sa realizezi ca lucrurile rele se intampla si nu putem sa schimbam asta. Cat despre un animal nou, eu consider ca ar fi binevenit. NU sa-l inlocuiasca.
Poti incerca alt animal care traieste mai mult (de exemplu un caine), ca momentul despartirii sa fie cat mai tarziu.
Sper ca te-am ajutat. :*