| parkour666 a întrebat:

Acum ceva timp puteam sa fac un frontflip(s-a ma dau peste cap fara maini in fata) fara probleme dar la un moment dat cand sa aterizez am alunecat si am cazut si acum mi-e frica sa mai incerc cum fac sa scap de frica?

Răspuns Câştigător
| MaryusCobra a răspuns:

Pai, incepi prin a mai exersa aceeasi miscare de undeva de mai sus (1m jumate - 2m inaltime) si sa cazi pe vreo 2 saltele, poti face asta in sala de sport sau intr-o alta sala... Dupa ce ai facut astea o sa-ti recapeti curajul si o sa vezi ca o sa reusesti sa faci frontflipul din nou! Funda te rog! Ai incredere ca si eu mai fac parkour si imi ies niste miscari care nici macar nu le-am mai exersat! Apropo, nu ai specificat de unde vrei sa faci frontflipul, de pe sol sau de la inaltime? Folosesti metoda care ti-am dat-o in ambele cazuri! Daca e de la inaltime incearca sa o faci de la o inaltime mai mica si sa cazi pe saltele, daca e de pe sol faci ce ti-am spus mai sus! Inca o data, Astept funda happy

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Incerci din nou de mai multe ori miscarea pe o suprafata mai moale, un tatami sau macar nisip, iarba, pana cand scapi de frica.