| skirlex a întrebat:

Dau funda sa raspunda cei care se pricep acum doua zile am inceput sa invat frontflip la inceput imi era frica sa ma arunc(il incerc pe saltea)iar dupa cateva zile am inceput sa aterizez pe spate, cam in cat timp voi ateriza in picioare precizez ca nu il fac de la inaltime mare 20 cm de la sol.

6 răspunsuri:
| DanielCosmin827939 a răspuns:

Daca il exersezi destul de des, cam in 4-5 zile ar trebuie sa il faci. Insa nu garantez.

| skirlex explică (pentru DanielCosmin827939):

Repet cam 30 de min pe zi? in cat timp

| DanielCosmin827939 a răspuns (pentru skirlex):

Pai depinde cat poate corpul tau. Daca simti ca numai poti faci o pauza sau chiar te opresti.Iti trebuie cam o ora pe zi.

| R3laXaTT a răspuns:

Pai depinde de cat timp exersezi pe zi si altele.Pentru inceput sa nu iti mai fie frica si incearca odata cat de bine poti si vezi cat poti. Dupa tot tragi asa de el pana iti reuseste.Multa bafta!

| skirlex explică (pentru R3laXaTT):

Mersi daca repet ca 30 de min pe zi?

| R3laXaTT a răspuns:

In 2 saptamani maxim. Funda?