| cery a întrebat:

Adolescenta este cea mai frumoasa parte din viata?

Răspuns Câştigător
| Mwhahahaa a răspuns:

Nu stiu... N-am trecut inca prin adolescenta... Dar atunci e o perioada cand esti libertin, independent, tanar si cu pofta de viatabig grin

26 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde cum si-o traieste fiecare.Pentru unii abia tineretea are farmec.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare etapa a vietii are frumusetile ei.

nony
| nony a răspuns:

Nu.Copilaria mi se pare cea mai frumoasa.Copilaria pana la 14 ani, deja, dupa, incep hormonii, gandurie de ¨imperechere¨.perversitatile.Dar cand esti copil viata e traita la maxim fiecare secunda, cu sufletul nepatat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e cea mai frumoasa parte a vietii. Si sunt de acord cu ce a scris lolita.

daniela
| daniela a răspuns:

Fara doar si poate

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Probabil ca da... daca ai norocul sa o traiesti asa cum merita. Insa fiecare are propriile perioade bune si sunt momente frumoase si dupa, insa da, adolescenta are cel mai mare potential. Atunci te maturizezi, deschizi ochii, prima dragoste, iti poti face cei mai buni prieteni, poti fi si liber si fara responsabilitati (fiecare cu limitele lui ) pentru barbati e apogeul capacitatii sexuale, totul pare nou comparativ cu ce urmeaza, e trecerea de la copilarie la maturitate...sunt sanse mari sa fie cea mai frumoasa perioada pentru multi dintre noi.

lolita
| lolita a răspuns:

Un adolescent independent? tin sa corectez raspunsul castigator, (deoarece nu ii apare numele). ce intelegi tu prin independenta? cand ai chef sa iesi la un suc si trebuie sa te milogesti la parinti sa-ti dea doi lei, sau cand inca iti vor zice la ce ora sa intri in casa. se vede ca nu stii despre ce vorbesti. tie poate ti se pare totul mult mai usor, dar perioada adolescentei este cea mai dificila, cand totul se invarte in minmtea ta, cand nu stii cine esti si cine vei fi. cand visezi la o iubire interzisa, cand suferi din dragoste sau din lipsa banilor. adolescenta este frumoasa cand o privesti cu ochii unui adult si iti dai seama ca totusi nu ai stiut sa profiti din plin de ea.

| Leea1234 a răspuns:

Fiecare etapa a vietii are frumusetea ei!
dar copilaria si adolescenta sunt nepretuite!
sunt niste ani pe care nu ii mai poti retrai!
ma refer ca la 40 ani... poti sa ai acelasi stil de viata ca la 20...
dar la 40 nu mai poti sa traiesti ca atunci cand erai sub" aripa"mamei!

auran
| auran a răspuns:

Nu neaparat - orice etapa a varstei poate fi frumoasa daca stii sa profiti din plin de ceea ce ti se ofera...

| Parintele a răspuns:

Viata intreaga este frumoasa. daca stii sa ti-o faci.fiecare etapa, varsta are farmecul ei.

| DoomNEzeu a răspuns:

Cu adevarat cea mai frumoasa parte din viata. daca stim sa pretuim fiecare moment happy

| sorin a răspuns:

Intr-o oarecare masura, dar viata in general este frumoasa daca sti cum sa o traiesti.

| Ellena a răspuns:

Cred ca ar fi in masura sa raspunda ce-i care au o anumita varsta si au trecut prin multe "parti" ale vietii cum e si adolscenta ca sa aiba cum sa comparewinking

| danutza a răspuns:

Nu mai frumoasa ca copilaria... fara griji. fara barfe... fara dusmani...deja adolescenta aduce multe responsabilitatzi in viata unui tanar nu ca nu ar avea si ea partzile ei frumoase ...descoperirea primelor sentimente de dragoste whistling

| danutza a răspuns:

Ce tare e replica lui nony laughing"deja, dupa, incep hormonii, gandurie de ¨imperechere¨.perversitatile."

| zuzumic a răspuns:

Eu cred. ca viata nu are doar parti rele sau frumoase.viata e frumoasa doar adaca sti sa o traiestii

| kathessa a răspuns:

Toata viata e frumoasa, daca stii ce sa faci cu ea. Poate ca totusi copilaria e in top...

| abis a răspuns:

Fiecare varsta are frumusetea ei, pe de-o parte, si neajunsurile ei, pe de alta parte. Cel mai bine este sa te bucuri de ce ai acum, sa nu-ti pese de ce ai pierdut ieri, sa privesti cu speranta la ziua de maine. Daca tanarul ar sti, iar batranul ar putea, orice lucru s-ar realiza, spunea cineva.

Copilul râde: Înţelepciunea şi iubirea mea e jocul. Tânărul cântă: Jocul şi înţelepciunea mea e iubirea. Bătrânul tace: Iubirea şi jocul meu e înţelepciunea (Lucian Blaga)

| naya a răspuns:

Este foarte frumoasa dar ce e mai bun abia urmeaza..the best is still unwritten. big grin

| cery explică:

De la 14 ani vagabonzeala si multe altelelaughing

| cery explică:

Oricum eu traiesc viata la placere din orice punct de vedere:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce zici de copilarie? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata viata este frumoasa daca stii cum sa o traiesti dar adolescenta este mai deosebita... e o parte din viata cand nu ai probleme pe cap.cum ar fi sa platesti curentul...chirie nu stiu unde.rate la banca.etc...atunci e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt mine, nu. Aveam o gramada de complexe! De la 25-35 de ani mi-a placut cel mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescenta! este cea mai frumoasa parte a vieti! este perioada cand esti liber, nu asculti de cei din jur, faci ce vrei,(nu asculti d parinti), este minunat s fii adolescent

| HewLeT a răspuns:

Copilaria e ce mai frumoasa...nu te duci la scoala sa stai 10 ore pe zi si ai mai mult timp sa te joci (sa fim sinceri de la 10 mani in sus cine se mai joaca cu jucarii) daca as putea as da timpu inapoi pentru a mai fi copil din nou: parerea mealaughing

Întrebări recente