| alinaaa22 a întrebat:

Ajutorrr! Am un laptop Acer si nu stiu ce are ecranul ca nu imi merge si mi se inchide brusc dupa cinci minute daca am reusit sa-l fac sa mearga. Ce sa faccccc?

4 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Dacă se închide la exact 5 minute e simplu. Dai Start, apoi Cntrol Panel, apoi Power options, vezi care e bifat. Ori bifezi alt plan, ori modifici planul pe care-l ai, ori creezi un nou plan. Faci toate acestea apăsând „change plan settings".
Ține minte setările anterioare, în cazul în care nu-ți iese.
Succes!

| thecakeisalie a răspuns:

Du-te cu el la un service specializat si o sa-ti spuna aia ce are. Nimeni nu poate sa ghiceasca de pe internet daca nu il vede cum se comporta. Bafta!

| 23mma a răspuns:

Si eu am un laptop Acer si nu mi s-a intamplat asta vreodata cred ca ar fi cazul sal duci la reparat poate are ceva la placa video si de asta! PuP

| IonelaGaby a răspuns:

Ai incercat sa-l reinstalezi?