| justmegirl a întrebat:

Am 40 de kilograme, 11 ani sunt grasa?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Esti foarte bine, poate slabuta, dar in nici un caz grasahappy

5 răspunsuri:
| LoOvE a răspuns:

Eu la 13 ani am 40 de kg.Ai cateva kg in plus dar zii si u ce inaltime ai?

| Iuly006 a răspuns:

Ar trebui sa stim si ce inaltime ai
scade din inaltimea ta 10 si vei afla greutatea ideala [ex. are 1, 75 deci ar trebui sa aiba in jur de 65 de kilograme]
cu cat esti mai inalta cu atat kilgramele cresc pentru ca o persoana inalta ii sta mai bine cu mai multe kilograme pe ea ca daca e foarte slaba s-ar zice ca este "prajina"

| justmegirl explică:

Am 1, 47

| cccristi a răspuns:

Nu o asculta pe shtephie, daca la 11 ani ai 40 de kg, este foarte mult, crede-ma, ar fi bine sa faci ceva, pentru ca vei ajunge obeza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 1. 40 inaltime e perfect. eu am 1. 54 si 40 de kg si sunt destul de slabuta, ar trebui sa ma mai ingras cel putin 6-7