| aaaaaaaaaa14 a întrebat:

Am auzit de sportul acesta nou numit Parkour. Ce antrenament trebuie sa aiba corpul pentru. al putea practica.
Vreau niste pareri de la cei care il practica. O parere care sa contina
-cum se simtia inainte
-cum se simte dupa
-ar mai vrea sa renunte

Răspuns Câştigător
| louis3 a răspuns:

E un sport foarte placut si relaxanthappyPentru al putea sa il practici e nevoie de foarte mult antrenament, si foarte multa flexibilitate. Poti incepe cu o incalzire usoara, cateva sarituri iar daca iti place o sa vezi ca dupa un timp, exersand bineinteles o sa faci lucruri noi. Daca iti place iti va fi foarte greu sa te lasi, pentru ca de fiecare data cand vezi o banca sau un gard vrei sa sari peste eltonguebafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul este destul de vechi. De fapt, nu este un sport in sine ci, mai mult un fel de arta urbana. Se pare ca, francezii au fost initiatorii lui, prin cartierele parisiene. Corpul, trebuie antrenat in mare parte, pentru flexibilitate si viteza de reactie.