| soryn93pk a întrebat:

Cine a auzit de sportul asta Le Parkour, Cine il practica si ce parere aveti despre el?

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am auzit de parkour, normal ca doar nu traiesc in junglalaughing
Am prieteni care il practica si e chiar "misto"
Partea nasola e ca ramai cu vanatailaughing

| psiholoaga a răspuns:

Eu am auzit, mi se pare periculos si interesant. Stiu ca trebuie sa ai o conditie fizica super pentru asta si sa te antrenezi in permanenta.

| Puiutz a răspuns:

Ceao`happy. am auzit de elbig grin. e foarte tarelove struck. e riscant dar merita sa stii. cand vad baietii de prin parc day dreaming. asa de fain faclove struck. mie una imi placehappy

| snepy a răspuns:

Este un sport riscant, extrem care nu are rost sa iti risti viata in asa ceva

| Cretzule a răspuns:

Iti trebuie antrenament zilnic

| PostMortem a răspuns:

Poti sa faci backflipu? mie imi iese.si da.pk un sport care merita premiul nobel... unul dintre cele mai riscante sporturi

| LEET a răspuns:

Il practic si eu, este riscant dar frumos
Ce pot sa spun...Trebuie MULT antrenament

| ..pYtBulL.. a răspuns:

Am auzit de el si am vazut multi practicand cine stii ce cred aceeia ca e la moda ......Eu cred ca daca tiar trece prin minte sa faci parkour trebuie sa fii agil si sati asumi niste responsabilitati.

| oanaonixy a răspuns:

Sportu e cool dar riscant shii' cunosc baietii cam de 10 -16 ani care practica daca vrei sa practici sportul asta ar trebui sa ai tarie happy

| Madu_9584 a răspuns:

Da.
e mai degraba o arta

echilibru si alea alea
dar daca vrei sa-l practici iti trebuie antrenament.si.worried curaj

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... il practica de obicei baietasii (smecherasii) care au curaj si o conditie fizica bunisoara. prin parc, desi am vazut si copilasi ca sa zic asa de vreo 10 ani pe strada pe unde sunt banci si bordure. Da e un sport ok, mie imi place desi este riscant. pacat ca nu multi reusesc sa ajunga la un nivel foarte ridicat ca sa ma exprinm asa. Dar e frumos si mai ales avand in vedere ca u ai16 dupa numele tau ai putea sa incerci dar intai pe iarba si mai ales cu ajutorul cuiva care se pricepe.

| blondix08 a răspuns:

Eu nu il practic, dar am vazut persoane care fac PK in parc. Mie personal mi se pare super, e ceva ce nu oricine poate face.love struck