| Anisoaraaaaa a întrebat:

Am facut si partea a 2-a:X.E mai lunga din simplul fapt ca nu m-am putut opri din >scris:D.
(prima parte:
http://www.tpu.ro/......am-primit/ )

Ma comportam de parca lipsa machiajelor ar fi o tragediie..inca ma amuz pe fatul ca eram asa naiva si atat de supusa unor reguli nescrise ale vietii.
Eram gata sa plec departe intr-o calatorie plina de aventuri si plina de speranta viie a curiozitatii mele insetate de ceva nou.Da..eram plina de incredere ca totul este bine si nimic nu ma poate infrange! Dar nu stiam cum e viata, stiam ca te poate surprinde in cele mai frumoase moduri dar nu stiam ca si in cele mai groaznice cosmaruri.
In ziua aceea ma certasem cu mama.din simplul motiv ca nu ma lasa sa "imi iau zborul departe".Ea vroia sa isi apere puiul ei micut de aripa neagra a intunericului, iar eu ce am facut? am fugit de acasa cu prietena mea Ania.
Eu o crdeam cea mai buna prietena a mea si aveam incredere oarba in ea.Era raza mea de soare in momentul acela.da! ..raza mea de soare nu era mama mea.
Am plecat intr-o padure la km distanta si eu nu stiam sa ma intorc.Ania repeta intruna ca stie drumul catre o cabana misterioasa in care putem sta.
Am mers ore in siir pana cand mi-a pierit zambetul de pe buze si mi-am dat seama ca intunericul a cuprins toata padurea, iar Ania nu avea cum sa gaseasca cabana daca ea e pe jumatoate chioara.
-Staiii! Unde mergem? Spune-mi adevarul ne-am ratacit?
-Ceee? Nuu...bine adevarul e ca da.
-Si de ce nu ai spus mai devreme? Off..bine lasa ne descurcam noi pana la ziua.
Am aruncat genta undeva langa un copac si m-am asezat jos.Mi-am dat capul pe spate si am lasat aerul iernatic sa imi cuprinda toate oasele.Am oftat usor si mi-am indreptat atentia catre Ania, tremura toata.M-am ridicat fulger de pe jos si m-am indreptat spre ea putin ingrijorata.
Parca privea prin mine.Corpul ii trmura si fata ii era alba ca laptele.Imi striga numele in soapta de parca ar vrea sa strige dar nu poate mai mult de atat.
Si-a lasat corpul usor si a inchis ochii deodata, iar corpul ei groi s-a lasat in voia gravitatiei...
Vreauu >parerii:X.

4 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

E super.De-abia astept continuarea.Sunt curioasa ce o sa faca toata noaptea.Bafta in continuare:*

| Anisoaraaaaa explică (pentru AiEnmaYuuki):

Multumeesc pentru pareri:*.Se vor intampla multe pe cursul noptii..mai multe nu spuun:*!

| raduqu a răspuns:

Taaaareee! dar te-ai inspirat de undeva? oricum e super! apropo eu zic sa faci continuarea!

| Anisoaraaaaa explică (pentru raduqu):

Nu m-am inspirat din nimic daca poti sa ma creziilaughing.:*Mi-a venit ideea de mai mult timp si acum a apucat sa o pun pe hartiie sau pe TPU mai bine ziislaughing:*>.
O fac pentru voi:*!