| Anisoaraaaaa a întrebat:

Am scris continuarea:X sper sa va placa!:
Capitolul |||
Am incercat sa o trezesc dar totul a fost in zadar..murise! Apoi am cazut in genunchii si am izbugnit in plans...
Am stat langa ea vreo doua ore fara sa fac nimic, doar stateam si o priveam, pana cand crudul adevar ma lovise din plin.
Atunci inima mea se rupse in doua fiindca trebuia sa o parasesc, sa imi las parte din sufletul meu aici cu ea si sa plec.
Mi-am luat inima in dintii..sau ma rog ce a mai ramas din ea si am mers pe o carare.
Simteam cum ghiarele intunericului se apropie de mine, iar inima mea mai avea putin si imi iesea din piept.
Nu vedeam nici o stea pe cer parca noaptea asta era sortita sa fie groaznica de la inceput, iar din cauza stangaciei mele m-am impiedicat de ceva si am cazut pe pamantul rece ca gheata.Am oftat adanc si m-am ridicat.
Un sunet vag ma facu sa imi intorc privirea si sa descopar ca ma impiedicasem de un cleste de par.Stiam ca nu e al meu sau al Aniei pentru ca noi imparteam aceleasi accesorii.
Nu am stat sa ma gandesc prea mult la asta ..am luat clestele si am inceput sa merg din nou.
Incepu-se sa ploua, sa ploua cu picaturii de ploaie reci de dor.Parca si cerul o plangea pe Ania.
- E al meuuu!
Aceste 3 cuvinte m-au ispaimantat dea dreptul.Am privit in spate si atunci am vazut-o.
Era o fetita cu parul foarte lung, saten. Avea o rochita alba si lunga de noapte, plina de pete de sange.Imi amintea foarte mult de Ania dar nu stiam de ce.
-E al meuu!
De data asta a strigat si mai tare, iar ochii ii se facu rosii.Nu am stat pe ganduri si am inceput sa alerg prin noroiul lasat de ploaie.
Am aruncat o privire inapoi si am constatat ca nu mai era.ce ciudat!
Am scos din buzunar clestele si m-am uitat buimaca la bucata aia de plastic.
Deodata se auzi o voce de baiat
M-am ascuns dupa un copac si am privit atent toate cararile ca sa imi pot da seama de unde vine.
Eram plina de noroi si asa de obosita.M-am asezat usor jos, iar corpul se lasa greu pe bucata aceea moale de copac.
Ochii mi se inchisera usor si somul ma lua in bratele lui dulci si pline de vise.
De dimineata parca toata oboseala disparuse ca prin farmec.Deschid usor ochii si.
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Cine esti si ce vrei de la mine?

10 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Interesant:Xma apuc sa citesc ce ai scris si inaintelaughing! continuawinking

| Anisoaraaaaa explică (pentru alabalaportocalala):

Scuze ca nu am mai pus linkul de la celelalte capitole..am uitatI don't want to see..de acum in colo o sa pun linkurile de la primele partii la fiecare capitol nou:*

| alabalaportocalala a răspuns (pentru Anisoaraaaaa):

Nu-i nimc! NU e foarte greu sa intram la intrebarile talelaughing! am citit si primele doua...sunt foarte interesante:Xmai baga pentru ca ne plece!

| lSummerl a răspuns:

Deschizi ochi usor si?

| lSummerl a răspuns:

Acum sunt Ăăăăăăăăăă

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ce tare, sunt curioasa cine e baiatul si ce se va mai intampla.De abia astept continuarea. Sper ca o vei pune maine.Bafta in continuare:*

| raduqu a răspuns:

Ce tare! asta e cea mai buna parte dintre toate bv!

| Krush a răspuns:

laughing Frumos