| Edwwward a întrebat:

Am internet de la Romtelecom Clicknet si netul imi cade foarte des, mai ales seara, cand vin de la scoala :-l va rog datmi si mie un sfat :-s, sa ii sun pe cei de la romtelecom si sa le spun despre problema mea?

15 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Suna la 1930 deranjamente internet, dar mai inainte verifica cablurile

| Savy a răspuns:

Clar. Daca e defectiune tehnica trebuie remediata, singurii in masura sa o faca sunt ei.

| ramona11ramona a răspuns:

Poate e ceva la modemul tau ca si eu am romtelecom si nu mi-a picat nici o data si il am de 3 ani trebuie sa fii cu ochi pe masina lor cand vine in sat sau oras si ca il chemi pe domnul acela si til va repara

| HellYeahChristine a răspuns:

Suna-i! Tu il platesti si nu e normal sa iti cada atunci cand ai cea mai mare nevoie. Vorbeste cu ei si daca nu se remediaza problema schimba-l.Prietena mea avea aceeasi problema, i-a sunat si i-a amenintat ca il schimba daca nu il repara si imediat s-a remediat problema happy Romania...

| arhanghelu a răspuns:

Salutare.si internetul meu este de la Romtelecom si aceeasi problema am avut-o si eu, dar la mine culmea e ca, cadea de aprox 20 de ori pe zi.Intr-un final am sunat la firma si au venit si au schimbat firul de la sursa si prin casa deoarece mai avea cateva "inadituri" si asta cauza pierderea semnalului. Si in caz ca nu merge nici asa incearca prin amenintarehee hee spui ca reziliezi contractul daca nu se ia masuri...Mult noroc

| dordel_2176 a răspuns:

Daca iti cade cand vii de la scoala eu zic sa ramai acolo.
Posibil sa iti faca masa pe undeva, ca am avut si eu o problema de genu asta sau sa fie prea mult trafic pe retea. Oricum trebuie chemati baietii.
Sfatul meu cauta alta firma de internet

| Dvmasster1 a răspuns:

Downloadeaza programul Comodo Firewall, instaleaza-l si o sa-ti mearga netul la perfectie. big grin

| Dvmasster1 a răspuns:

Adevarata problema e ca Romtelecom ofera servicii de internet cu IP dinamic si de aceea iti cade netul. Muta-te la UPC.

| coco4782 a răspuns:

S-ar putea sa fie viteza (Kb/s), daca de la centru pana la destinatie e mai mica fata de cum ai luat-o tu atunci nu rezista...am si eu problema asta, dar pot cobori viteza cu niste coduribig grin

| manea101 a răspuns:

Poate este de la doza, zile sa iti schimbe portul si incearca sa vezi daca cade saudaca tot nu merge, cablu undeva este gaurit.

Răspuns utilizator avertizat
| autovogue a răspuns:

Cea mai buna solutie da, suna-i pe cei de la romtelecom si vorbeste cu un operator care ar trebui sa trimita o echipa sa te ajute...

| Urucu_George_1991 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie

| Giani_Gociu_1982 a răspuns:

Cum fac si eu sa scot netul