| AmansyoK1 a întrebat:

Am luat virusul acela cu POLITIA ROMANA.l-am sters cu malwarebytes anti-malware happy si acum i-am dat scanare zice ca nu am nici un virus, si pc-ul imi merge foarte greu, de ce oare? nu vreau sa bag windowsul din nou am foarte multe programe aici de care am nevoie, DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa o curatare si defragmentare a partitiilor. Se pot face cu uneletele sistemului de operare Windows, le gasesti intrand prin Start/All Programs/Accessories/System Tools si Disk Cleanup si apoi Disk Defragmenter.
De asemenea poti folosi 2 programe gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.

| AmansyoK1 explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma pricep x_X mai incerc.

| Iusty15 a răspuns:

Buna,da un disk cleanup si apoi un defragment la partitii, o sa te ajute sa redai putina viteza.Eu am scapat de virusul asta fara sa ma complic, am schimbat windows-ul iar in privinta programului malwarebytes este unul dintre cele mai bune programe(parerea mea)dar e mai sigur sa il stergi dupa ce iti faci treaba caci mananca putin din viteza, am invatat-o pe propria piele.Astept fundawinking

| Nucu1234 a răspuns:

Programele baga pe un stick si reinstaleazati windowosul eu am patit. costa 50 lei funda