| Sangerosul a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Ce sa fac cand sunt singur acasa, si n-am prea ce face la calculator si la televizor? Va rog sa-mi spuneti!

Răspuns Câştigător
| AndreaSS a răspuns:

Incearca sa gasesti si altceva in afara de tv si calculator, ca de exemplu, sa iesi cu prietenii sau sa te duci la un film sau altceva eu doar ti-am dat niste exemple...

6 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Invata pentru scoala, sau, zile la colegi sa iti dea jocuri noi, online, care sa nu se termine usor, sa treaca timpu mai repede

| Sangerosul explică (pentru floryynnel):

Partea cu jocurile a fost buna, dar sa invat?
Floryynnel tu macar esti viu? Ca n-ai cum sa fi viu si sa vrei sa inveti!

| Sangerosul explică (pentru floryynnel):

Partea cu jocurile a fost buna, dar sa invat?
Floryynnel tu macar esti viu? Ca n-ai cum sa fi viu si sa vrei sa inveti! Poate mort dar...Sa invat?!

| floryynnel a răspuns (pentru Sangerosul):

Eu sunt viu, si cu capu pe umeri, nu zic ca e cea mai mare placere, mai ales pentru noi( nu compari statu la pc cu invatatu). Daca nu iti place scoala nu te mai duce, crezi ca daca nu ar fi scoala ai mai fi avut pc acum? sau asa conditii?( ma refer la faptul ca parintii tai au invatat de au ajuns ceva) daca tu nu inveti, nimeni nu o sa iti dea tie bani,, pe ochi frumosi". Invata, cultivate, viata nu inseamna numai pc si tv sau mai stiu eu ce. Astea sunt pentru relaxare, dar cat timp esti la scoala invata.
Incearca sa iti schimbi gandirea asta, pe mine gandirea asta ma irita. Pana la urma fara scoala ce o sa faci? zi-mi si mie, sunt curios, o sa fii vesnic tanar, o sa fii smecher, cel ce nu invata,, e o prostie sa inveti" Gandirea asta o mai intalnesti la copii pana in clasa a V, cei mai mari sunt si ei de parerea ta, dar majoritatea isi dau seama, fara scoala si fara sa inveti nu realizezi nimic.

| JustiT a răspuns (pentru floryynnel):

Florynnel nu o sa fim vesnic tineri dar daca avem cap stim ce sa facem si fara scoala crede-mawinking am vzt trebuie asta chiar si in realitate unchiul meo de ex. happy in viata trebuie sa te distrezi nu sa inveti fraeree! Sangerosule hai sa spargem cluburile in 2 laughing)

| floryynnel a răspuns (pentru JustiT):

JustiT, ma copilule, crezi ca tu o sa ai norocul lui unchiuto? unii au noroc, alti... de unde stii tu ce iti rezerva viitorul? daca unchiuto a avut noroc, de unde stii tu ca nu o sa ajungi cersetor? lasa cluburile, pune mana pe carte, e mai buna, cartea o sa iti daruieasca painea de pe masa, banii tai si ai copiilor tai, nu cluburile, daca nu o sa ai noroc? daca nu ei examenul de cls a 8 sau bacu? ce vei face? In viata, ai cateva posibilitati la bani: sa ii mostenesti/ sa ii dai in cap la unu(sa ii furi...)/ sa ii castigi cinstit( asta inseamna sa inveti cand esti copil) sau ajungi pe strazi. Daca u ai putina carte, si nu vei avea noroc, ce o sa faci? gandeste-te mai bine la viata ta