| danyelala a întrebat:

Hei TPU, am si eu nevoie de ajutor. Vreau sa cumpar un televizor asta e linkul:http://www.emag.ro/televizor-lcd-lg-81cm-hd-32cs460/pd/E W88TBBBM/ imi puteti spune daca poate fi folosit si la calculator, ca monitor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placile astea video mai noi de la pc-uri au si porturi HDMI
Conectori

Intrare USB 2.0:

Porturi HDMI:

Conexiuni:

SCART
HDMI
Slot CI
In concluzie ai putea, vad ca are HDMI, dar poti cauta un adaptor DVI to HDMI.
Nasol e ca HDMI are si iesiri audio prin aceeasi mufa, o sa trebuiasca sa folosesti difuzoarele sistemulu pc in loc de cele ale tv-ului
Sper ca ai inteles : adaptor DVI to HDMI in caz ca pc-ul n-are HDMI. happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EPKFKBBBM/
Ia intreaba vanzatorul daca e bun acest cablu pentru ceea ce vrei tu sa faci.

| John1973 a răspuns:

Da poate fi folosit si la calculator ca monitor http://bit.ly/1w82Cs7

| anonim_4396 a răspuns (pentru danyelala):

Aceeasi poveste si cu acel televizor, numai ca pe langa porturile HDMI mai are si o mufa SCART.
Adaptor DVI to HDMI gasesti sigur pentru ambele televizoare.bye!