| iDangerous a întrebat:

Am nevoie de un program special pentru jocurile 3D? Am incercat sa instalez mai multe jocuri de acest gen si la foarte multe dintre ele imi dadea eroare si imi spunea ceva legat de 3D, dar nu mai tin minte ce. Daca am nevoie de un anumit program imi puteti da un site de unde il pot descarca? Sau macar numele programului?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca de aici tot pachul http://download.chip.eu/ro/DirectX-10_3909260.html clik pe download. Daca nu merge ceva si vrei sa scrii aici foloseste @ nume (doar asa pot sa vad daca ai rezolvat problema). BY!

| MetalBoy10 a răspuns (pentru neluL):

Merge si la win7?

| MetalBoy10 a răspuns (pentru neluL):

Merge si la Windows 7?

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DEEA daca tu nu mai ti minte atunci eu ce program sa-ti dau? Doar asa sa-ti incarc galculatorul cu programe! Trebuie sa-ti amintesti de eroare in primul rand apoi spune ce sistem folosesti(toate caracteristicile pc-ului tau) Programele nu sunt universale! difera de la windows XP la 7 si apoi placa video cat suporta? si apoi Rami cati ai? si apoi memorie cat ai? si apoi procesor de care ai? Incearca sa raspunzi la ( toate ) intrebarile astea. Sunt importante raspunsurile, pentru aprecierea situatiei. Bafta!

| iDangerous explică:

Am Windows XP Professional, 512 Rami, procesor de 2, 6 GHz Intel Pentium, memoria. Te referi la memoria hardului, nu? Hardul are cam 70 GB

| iDangerous explică:

Nu stiu nimic despre placa video pe care o am, dar eu cred ca nu am ceva instalat in calculator pentru ca pe net imi merg jocurile 3D, iar eu am incercat sa instalez GTA-urile si mi-a dat eroare... Si culmea e ca acum vreo 3-4 ani cand aveam alt winows imi mergeau jocurile 3D. Si pe atunci aveam aceiasi placa video. De aceea eu nu cred ca este de la ea.

| piedone1988 a răspuns:

Depinde si de configuratia calculatorului. Posibil sa fie din cauza unui driver neinstalat al placii video.

| piedone1988 a răspuns:

Nu ai specificat nimic in legatura cu placa video si pentru jocurile 3D este vitala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mie numi vede caracteru tot se vede clar numa caracteru nu-mi apare oare de la ce naiba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine foarte mult de modelul placii video, si nu specifici ce pentru jocuri iti trebuie, daca e online, incerca jocurile de aici
http://www.jocuri12.com/jocuri/jocuri-3d.html, daca nu merg insemna ca iti trebuie shokwave http://get.adobe.com/shockwave/

| Anime1000 a răspuns:

Baieti mi-e i-mi merg, jocurile de la adresele pe care mi le-ati dat dar nu-mi merg cele gen metin 2 ro.

| y7ro a răspuns:

Ai instalat ultimul DirectX? Majoritatea jocurilor 3d de pc au nevoie de directx pentru a putea fi jucate. Poti incerca sa joci jocuri 3d direct de pe site-urile de jocuri. Incearca de ex.
http://www.y7.ro/jocuri-3d/