| SapperGM a întrebat:

Am o frica de moarte de bondari si viespii? Cum pot sa scap de aceasta fobie? Odata ma piscat una si de atunci... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| countingstars a răspuns:

Nu te mai gandi deloc la ele. Daca totusi vezi vreuna, gandeste la cat de mare esti tu in comparatie cu ea. Nu are cum sa te intepe daca nu iti este frica de ea. happy Funda?

| SapperGM explică (pentru countingstars):

Ti-as da-o... dar nu merge sa dau funda...cand apas nu se intampla nikaaaa

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa-ti invingi pur si simplu fobiile!
Orice fobie poate fi invinsa, trebuie doar sa vrei, sa ai mai mult curaj, mai multa incredere in tine!
Te pup!

| Alemicşă a răspuns:

Acelasi lucru ca si frica de cainii care zac pe strazile orasului. Mie mi-e frica de aceste,, bestii,, si cand le vad, efectiv le ignor, ma gandesc la altceva, le ocolesc. Cam asta poti face si tu, dar nu da in ele. In rest, totul tine de tine, daca vrei faci, daca nu, nu poti trece peste aceasta fobie. Sper ca te-am ajutat, daca nu, imi pare rau. Funda? big grin

| delia31 a răspuns:

Pai in primul rand daca vezi un bondar sau o viespie nu trebuie sa dai din maini ca descreieratu ca atunci te inteapa o lasi in pace ca nu iti face nimic... iar de moarte orcarui om le este frica mai mult sau mai putinwinking