| daniela_7403 a întrebat:

Am o geaca de balon, de acela tare, e shifonata dar mi-e frica s-o calc, sa pun un material ceva deasupra si apoi cu fierul de calcat? imi dati vreun sfat?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca nu vezi si nu pipai materialul nu poti sfatui pe cineva cum sa-l calce.Ar trebui sa incerci cu un pulverizator cu aburi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, sa nu o calci, poti sa o intinzi cu ajutorul unui frate, prieten parinte sau chiar singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este tare, o poti calca dar usor si max 5-6 secunde. Mai astepti putin si din nou 5-6 secunde pentru ca altfel se arde si se rupe. Sa verifici si fierul sa nu fie prea incins.