| ulisa a întrebat:

Am o intrebare: de ce dupa ce fac baie parul sta foarte cret iar a doua sau a treia zi sta doar ondulat numai sta ca in prima zi. apropo nu folosesc bigudiuri sau alte prostii asa il am natural.si nu il dau cu spuma.
ce pot face?

6 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Vrei sa il ai tot timpul cret? Pai atunci poate ar trebui sa iti pui si spuma pe parul umed, ca sa il tina mai bine! Probabil ca onduleurile se diminueaza cand dormi. Al meu dupa ce il spal sta perfect drept si minunat, iar apoi incepe sa prinda volum si sa se umfle laughing Incearca si un fixativ, cu ala sigur o sa iti stea cum vrei! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| fluture2404 a răspuns:

Pentru a fi mai usor pune-ti intr-o seara parul in codite fa-ti cat de multe poti.cu cat mai multe cu atat mai cret.
su daca vrei in fiecare zi cret continua asa. da rezultate fara fixativ si altele.
succes!
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa i se intampla oricui si mie mi se increteste parul dupa ce am facut baie. e ceva normal

| VioletaaaCX a răspuns:

Si eu am parul cret natural si nu trebuie pieptanat deoarece se desfac buclele

| ulisa explică:

Nu faza e ca eu vreau sa stea mereu cret ca dupa cateva zile sta doar ondulat straight face si trebuie la 2-3 zile sa fac baie... iar peria nu am mai bagat in el de mult. dar mil descurc cand e ud si sta frumos dupa cel usuc