| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai complicata. Mai intai sa incep cu detaliile: Am fost cu o prietena la mine la tara si in ultimele zile am gasit rachetele de Badminton. Ne-am jucat, a fost frumos, am jucat si cu fileu si fara, dar mai vrem sa continuam si acasa. Cat mai e din vacanta ne descurcam, dar in timpul scolii nu stiu cum sa imi fac loc in program si pentru asta. Trec in clasa a 6-a si toata dimineata am teme si vin seara acasa. Sa imi fac temele de seara si sa ne intalnim dimineata? Sa ne intalnim seara sa jucam? Numai in weekend? Dar cateodata, in weekend sunt plecata. Sugestii? straight face

5 răspunsuri:
| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Seara dupa ce vii de la scoala, lasa televizorul si computerul, si fa-ti temele /crede-ma ca pentru ele iti ajung 3-4 ore. iar dimineata, dupa ce te trezesti, invit-o pe prietena ta la joaca si jucati-va. eu una ...nu cred ca e asa o mare problema happy sper ca te-am ajutat! (si crede-ma, functioneaza big grin)

| LarisaAndreea a răspuns:

Sall. Din cate am inteles din intrebarea ta, tie si prietenei atle va place sa jucati Badminton. Foarte bine. Mmm...pai ati putea sa va intalniti si in timpul scolii dar depinde cat ai de invatat si de scris. In weekend (cand nu esti plecata) va puteti intalni, dar cum ti-am spus depinde de cat ai de scris si de invatat. Daca ai putin de scris de invatat va puteti intalniwinking Dar totusi eu zic ca cel mai bine ar fi in weekendwinking

Sper ca te-am ajutat!

| Aηηy a răspuns:

Daca iti doresti atat de mult sa va jucati eu te sfatuiesc sa te joci cu paltele dimineata pentru ca seara o sa fi obosita. E foarte relaxant si placut sa te joci.

| denisa17 a răspuns:

Draga denisa, orice lucru frumos are un sfarsitsad. intodeauna se va incheia la un moment dat. vacanta este o perioada foarte frumoasa, care o petreci cu amicii si care firar al naibii se termina tare repede.
inteleg ca ai dorii sa te distrezi cu prietenii tai si in timpul scolii dar nu prea ai cum, avand in vedere ca ai un program foarte incarcat nu stiu unde ai putea gasi o fereastra sa mai ai ragaz sa te si distrezi.
in weekend e cel mai recomandat sa petreci timupl cu prietenii tai si in vacante.in timpul saptamanii ar fi cel mai bine sa te ocupi de scoala. incearca sa te distrezi la scoala, jucati Badminton la scoala cu colegii in pauze...

sigur o sa te descurci

sa fi iubitawinking

| IrInA9618 a răspuns:

Gaseste energie pentru teme seara, iar dimineata fa sport, crede-ma, la mine a functionat.

Întrebări recente