| HermioneLove a întrebat:

Deci ma enerveaza profesorii mei la culme! straight face
Avem o groaza de teme de vacanta.
Un caiet de vreo 90 de paginia la romana+4 povesti(pe care ni le-a dat ea sa cititm+sa le facem la toate povestirea+la engleza cateva exercitii+la mate din nou un caiet de vreo 90 de pagini.
Eu sunt abia la inceput cu temele.
Adica aloooo? E vacanta nu scoala! Inteleg ca ne da teme de vacanta da nici chiar asa muuulte! crying
I-am intrebat si pe cativa colegi si au spus ca nici ei nu au facut mare lucru oh go on
Dupa parerea mea vacanta ar trebui sa fie ca sa ne jucam, distram etc.
Temele se dau in timpu scolii nu in vacanta! Voi ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa-si dea seama profesoara sau el ca s-a inselat in privinta ca lumea va face temele si data viitoare nu va repeta greseala.

| Musique a răspuns:

Și eu am avut teme în vacanță. laughing
Deh, le primești ca să nu te plictisești.
Și oricum, nu-ți strică 2-3 exerciții în plus.

| FadetoBlack a răspuns:

Uhm, bună!
Păi da vacanţa e vacanţă, însă în timpul ei, uiţi totul şi revi la şcoală cu cunoştinţe 0, de asta se dau teme de vacanţă, însă profesoarele tale au exagerat happy
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca vrea sa faceti macar jumatate din ele. Macar cititul si povestitul, ca sa va puteti forma un minim vocabular corect, coerent si decent. Vacanta e pentru relaxare, dar daca ea considera ca si timpul scolii e pentru voi o vacanta, poate vrea sa obtina un minim de la voi si atunci ridica stacheta.

| Florincrap a răspuns:

Ai mare dreptate! Unii profesori/profesoare sunt atat de neintelegatori incat ar considera ca vacanta e o "continuare relaxanta" a scolii, astfel incat dau teme de vacanta.

P.Sbig grine curiozitate, in ce clasa esti? Te-as putea ajuta daca esti la inceput de gimnaziu happy

| HermioneLove explică (pentru Florincrap):

Sunt a 5 si intru pe a6...

| Florincrap a răspuns (pentru HermioneLove):

A,eu abia incep clasa a 5-a, am terminat a 4-a.
As mai avea o intrebare: Ce limba straina o sa mai fac? Franceza sau Germana?
Eu stau in regiunea ocupata pana in 1918 de austrieci (Ardeal sau Transilvania).

| Stella17 a răspuns (pentru HermioneLove):

Buna ai dreptate unii profesori sunt cam perseveri. Eu trec tot in clasa a 6a si noi nu prea am avut teme dar eu am facut mai mult decat ti-a dat tie la toate materiile o carte groasa la rom una la mate la frangeza engleza istorie geogra la tot. Oricum in ce oras stai? si la ce scoala inveti? Te-as pute-a ajuta cu temele da-mi id tau de mess.

Răspuns utilizator avertizat
| petre_8570 a răspuns:

Ai dreptate. Temele excesive de vacanta sunt un mare BULLSHIT!