| SebastianAndrei30 a întrebat:

Am o planta dracaena dar de la un timp au inceput sa ii cada frunzele de jos, au mai ramas doar cele din vart.Le-am dat jos deoarece de la cea mai mica miscare cadeau aa si erau maro si am vazut ca in locul unde erau ele tulpina este galbena, isi va reveni? Precizez ca au mai ramas ca frunze sanatoase doar cele din varf unde tulpina este verde. Multumesc!

1 răspuns:
| Av3nTuRi3r a răspuns:

Solul plantei este slab bogatit in saruri minerale sau nutrienti. Cauta pe google de ce materii organice / anorganice are nevoie planta ta pentru a supravietuii si adauga le in sol. Precizez ca si temperatura si lumina este un factor destul de important pentru lumea vegetala. :p

Funda?