| ReviRocsy a întrebat:

Am o poveste de facut si sunt in pana de idei. Ce sa fac sa imi vina mai repede inspiratia?

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Pur si simplu pune timer-ul la bucatarie pe o ora.Ia o foaie si un pix si incepe sa scrii tot ce-ti vine in cap.Cand ora va expira vei avea o gramada de idei in cap si vei continua sa scrii. Testat de toti elevii scolii mele.
Bafta! Multa inspiratie si o micuta nota de zece! Te pup!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Asaza-te la masa de scris.T.Arghezi obisnuia sa spuana:"Ideile evolueaza sub condei".

| horia2012 a răspuns:

Gandeste-te la ce ti s-a intamplat sau prin ce-ai trecut pana acum si subiectul despre ai cat mai multe de spus devine poveste.

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu prea sunt generalitati pe tema asta, fiecare fiind diferit.Dar, iti pot spune ce fac eu:ma gandesc la dragostea adevarata si la fel de fel de comparatii cu natura, indiferent de tema textului pe care trebuie sa il fac.Scriu ideile si dupa le modelez in asa fel incat sa aiba legatura cu ce am nevoie si, adesea imi vin alte idei in timp ce incerc sa le cizelez pe acelea deci imi gasesc in ganduri tot ce am nevoie...E destul de usor dupa putina practicabig grin

| edu4 a răspuns:

Gandeste-te la ce ti s-a intamplat pana acum si fa-le mai fantastice cu ceva ce zboara cu magie daca este o naratiune gandeste-te la poznele tale si fa-le amuzante succes

| Denis890 a răspuns:

Salut, eu zic sa te distrezi ca sa ai cate mai multe idei sau sa fii relaxsata. Sper ca te-am ajutat