| Alex_8669 a întrebat:

Am o problema mare. Am pierdut caietul din cls 10 la mate si vreau sa recapitulez niste lectii la geometrie. Nu stiu cum sa le caut pe net pentru ca nu stiu cum se numesc. Din ce lectii fac parte formulele laturii unui triunghi, formula pantei, ecuatia care trece printr-un punct etc?

1 răspuns:
| BeatriceBiaa a răspuns:

Poti cauta la geometrie de cls a 10a sau sa cauti formule pentru formele geometrice si gasesti toate formulele si le selectezi pe cele de care ai nevoie >