| TheLastDancer15 a întrebat:

Hey! urasc cand cineva cere sa isi faca temele pe TPU. de aceea, intrebarea mea este: stie cineva un site cu formule la mate[mai ales la geometrie] pentru ca profa ne-a pus sa afcem fise cu toate formulele iar au mi-am pierdut caietul vechi de mate si am nevoie de toate formulele. mutumesc anticipat si promit: funda!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar sunt o mulțime de cărți de matematică și toate au formule, la ce îți trebuie site cu formule. Cauți cu Google triunghi, dreptunghi, etc și apoi corpuri geometrice.

| HubbaBubbaGirl a răspuns:

Si clasa este?

| TheLastDancer15 explică:

@Andreea eu nu am nici o carte de mate
@xOrangeKidda clasa a 8a big grin

| DeeaBlondiii a răspuns:

Da eu le-am gasit in cartea de matematica mate 2000 la sfarsitlaughing

| vyutsuu a răspuns:

Http://www.webmatematica.com/

funda? este foarte bun siteul