| pinguluk a întrebat:

Mi-am facut propiul server de metin2 si i-am dat prietenul meu fisierul cu jocu. Deci am deschis Virtual Pc, am intrat i-am dat./start, apoi dupa ce s-a terminat, am deschis portmap, am deschis si porturile si prietenul meu cand a intrat in joc si ii aparea "..." la server si cand intra pe "...", isi scrie nickul si parola si zice "eroare la conectare". Sau fac pagina de inregistrare pentru metin2, iar cand prietenul meu intra pe site ii spune "eroare la pagina". La mine merg toate, dar la alti nu. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| BlackAngel a răspuns:

Dezactiveaza firewall si o sa mearga am avut si eu sv de metin happy
daca pe urma nu merge spune-i si lui sa il dezactivezehappy

| BlueWarrior a răspuns (pentru BlackAngel):

Salut am vazut ca tu ai luat funda deci ar trebui sa mearga... Vreau sa zic ca la mine NU MERGE si nu inteleg de ce? e pe hamachi...e cu virtual box, dar altora nu le merge.DE CEEE?

2 răspunsuri:
| horia16 a răspuns:

Mersi blackangel asta aveam si eu!